Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


13. 03. 2018

Co SpaBalancer obsahuje a jak pracuje?

 

 

 

SpaBalancer se skládá ze směsi přírodních materiálů. Tyto materiály mají schopnost enkapsulovat (obalit) cizí látky na molekulární úrovni. Enkapsulované kontaminanty se potom spolu shlukují a jsou odfiltrovány pryč.


Nečistotami můžou být i bakterie a jiné mikroorganismy. SpaBalancer má také schopnost zapouzdřit vápník, mangan a železo. Je schopný obalit i močovinu, zbytky kůže, ale i jiné větší částice.

SpaBalancer není biocid, co se tedy týká bakterií a mikroorganismů, zapouzdřuje bakterie, které jsou tím pádem odřezané od živin, díky čemuž dojde k zastavení jejich metabolismu a je zabráněno jejich množení.Tak se stanou neškodnými a jsou rychle odfiltrované.


Bakterie vždy při použití vířivky přicházejí do kontaktu s vodou. Některé bakterie jsou velmi
nebezpečné. Pokud se voda ohřívá na 37 stupňů Celsia a ve vodě je bohatá zásoba živin, jejich počet se může zdvojnásobit každých 30 minut. To znamená, že vířivka se stává nebezpečnou pro naše zdraví.

 
Na druhé straně SpaBalancer je zapouzdří během několika minut, což následně zabraňuje jejich
šíření. Protože toto obalování je fyzikální proces, bakterie si nemůžou vybudovat imunitu a nevznikají ani žádné nebezpečné odpadové produkty, které by jinak mohly vzniknout chemickými reakcemi, jako například při používání chlóru.

Co se Legionelly týče, její bakterie jsou vysoce odolné vůči konvenční dezinfekci. Často žijí v rámci améby, a v důsledku toho může být těžké dosáhnout jejich zneškodnění tradičními dezinfekčními prostředky. Opět platí, že princip zapouzdření pracuje skvěle, a Legionella tak už pro nás nepředstavuje nebezpečí.


Nemůžeme zapomínat ani na fakt, že kromě bakterií a mikroorganismů se ve vodě nachází množství dalších látek, které ji znečišťují. Patří sem například močovina, pot, mýdla, šampony, lupy a další. Každý, kdo už někdy ve vířivce byl, ví, jak čistá je jeho kůže po jejím použití. Velké množství toxinů z kůže se během koupání vylučuje aktivovaným lymfatickým systémem a končí v horké vodě. Všechny tyto substance nebývají dostatečně odstraněny běžnými dezinfekčními prostředky. V případě filtračních kazet je většina látek příliš malá na to, aby byla odfiltrována. Důsledkem je zakalená voda, která pění a má v sobě množství nepříjemných částic. Jelikož SpaBalancer všechny tyto látky zapouzdří a shromažďuje je tak, že můžou být velmi dobře odfiltrované, bude voda ve vířivce vždy stejně křišťálově čistá jako voda z horského pramene.


V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte na +421 908 722 270  nebo na info@virivkysaunybazeny.sk!