Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


07. 03. 2018

Jak na čištění filtru ve vířivce, swim spa nebo bazénu s kartušovou filtrací?

 

 

 

Koupili jste si novou vířivku, swim spa nebo bazén, ale nejste si jistí, jak správně vyčistit filtr? Máte vířivku, swim spa nebo bazén už déle, ale voda stále není podle vašich představ? A víte, že za čistou vodou je kromě správné bazénové chemie i správné a pravidelné čištění filtrů?

Nevíte, jak na to? Potom jsme tento blog připravili právě pro vás.
Funkční filtry ve vířivce, swim spa nebo bazénu jsou čisté filtry s nepoškozenou filtrační tkaninou. Pokud chcete udržovat vodu ve vířivce čistou, měli byste během prvních 2 týdnů od koupě vířivky, swim spa nebo bazénu filtry čistit dvakrát za týden.


Potom je nutné čistit filtry podle potřeby, nejméně však každé 2 týdny. Praktické je mít náhradní filtry a střídat je, ale není to podmínkou.


Jak na samotné čištění filtru?


1. Vložte filtr určený na čištění do vhodné nádoby, a pokud máte náhradní filtr, vložte jej do vířivky.


2. Do nádoby nalijte 10 litrů vody a 100 ml přípravku SpaBalancer filter cleaner a nechte namočený
24 hodin. Filtr musí být úplně pokrytý vodou. Pokud to není možné protože nemáte vhodnou nádobu, tak filtr po 12 hodinách otočte.


3. Filtr vyndejte z čisticího roztoku a důkladně ho opláchněte pod tekoucí vodou. Zbytky po čištění
filtru můžou ve vířivce způsobit tvorbu pěny. Nejlepších výsledků a důkladného vyčištění filtrů od zbytků dosáhnete s důmyslnou pomůckou FILTER SPRAY. Je vyrobený z masivního hliníku, je robustný, pevný a spolehlivý.


4. Tento krok je volitelný. Pro ještě lepší vyčištění filtrů ve vířivce, swim spa nebo bazénu přidejte
25 ml Ultrashocku/Duozonu do 10 litrů vody a nechte filtry v takto upravené vodě přes noc. Potom filtry ještě jednou důkladně opláchněte. Tímto postupem jsou vaše filtry 100% vydezinfikované a připravené vám dobře sloužit. 


V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte na + 421 908 722 270
nebo na info@virivkysaunybazeny.sk!