Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


06. 03. 2018

Negativa chlorové dezinfekce vody

 

Používání chlorové dezinfekce vody má několik negativních účinků. Pojďme se na ně podívat:

1. Bohužel chlor nepůsobí jen dezinfekčně, jeho působením vznikají další nežádoucí a potenciálně škodlivé chemické sloučeniny. Jde o vedlejší produkty působení chloru. Při kontaktu s některými ve vodě se nacházejícími organickými látkami probíhá tzv. haloformová reakce, při které vznikají zdraví škodlivé chloraminy - jde o monochloramin, dichloramin, trichloramin, trihalogenmetany - chloroform, trichloretan, dichlorbrometan a podobně (vázaný chlor), když chlor mění aminy - amoniak, moč, močovinu a jiné aminosloučeniny na chlordusíkaté, intenzivně zapáchající sloučeniny.


2. Chlor reaguje ve vodě hlavně s rozpuštěným metanem, který vzniká při  anaerobních mikrobiologických procesech, a tak vzniká chloroform - potenciální původce rakoviny.


3. V plaveckých bazénech způsobuje svědění kůže, pálení v očích, dráždění sliznice a nepříjemný zápach. Dvojnásobně až čtyřnásobně zvyšuje riziko astmatu, hlavně u dětí.


4. Řasy likviduje jen částečně a biofilm vůbec.


5. Zatěžuje životní prostředí.

 


Tak co, chcete škodit nejen životnímu prostředí, ale i sobě? Myslíme si, že vám to zato nestojí. A proto vám nabízíme bezchlorovou dezinfekci vody nebo kompletní bezchlorovou péči o vodu.

 


V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte na 0908 722 270
nebo na info@virivkysaunybazeny.sk!