Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Problémy chloru
Chlorová dezinfekce vody ve vířivkách, swim spa a bazénech

 

Chlorová dezinfekce vody ve vířivkách, swim spa a bazénech má několik závažných problémů. Hlavními problémy v péči o vodu, když používáte dezinfekci ve vířivkách, swim spa a bazénech na bázi chloru, jsou:

1. Nedostatečná oxidace

Je známo, že chlor působí ve vodě způsobem oxidačního procesu. Atom chloru je ale nestabilní, a tím nutně potřebuje získat další elektron, aby se stal chemicky stabilní.

Chlor tento elektron jako by ukradne z nejbližší bakterie nebo jiných substancí hned, když se dostane s nimi do kontaktu. Takto chlor zabíjí bakterie. Velkým nedostatkem je, že chybějící elektron není dostatečný, aby se aminokyseliny (tuky, oleje), močovina dále oxidovali. Atom chloru "spoutá" cestu "elektronového spojení" do těchto substancí, a tak vytvoří nové molekuly. Tyto molekuly se nazývají chloraminy nebo vázaný chlor a jsou pro naše zdraví do značné míry škodlivé.

To je hlavní důvod, proč voda ve vířivce musí být vyměněná každé dva - tři měsíce. Takže
první velkou nevýhodou chloru je, že sice může zabíjet bakterie, ale na druhé straně nedokáže odstranit biofilm ani aminokyseliny (tuky, oleje) a močovinu (pot a moč) z vody.

2. Problém kyseliny kyanurové ve vířivkách, swim spa a bazénech

Aby chlor dokázal pracovat delší dobu (několik dní), je navázán na kyselinu kyanurovou. Tato kyselina váže atomy chloru a umožňuje chloru reagovat pomaleji. Chlor postupně reaguje a použitou kyselinu kyanurovou nechává ve vodě. Výsledkem toho je rostoucí úroveň této kyseliny ve vodě po každém použití chloru. Toto potom ovlivňuje budoucí účinnost chloru. Jediný způsob, jak se potom můžete zbavit této kyseliny, je kompletní výměna vody.

3. Problém vysoké hladiny pH ve vířivkách, swim spa a bazénech

Přenos elektronu z bakterie na atom chloru je elektrický proces. Vysoká hladina pH mimořádně brzdí schopnost elektronu na přenos. Vzhledem k faktu, že v průběhu prvních 4 až 6 týdnů úroveň pH vody nejvíce stoupá, účinnost chloru je velmi výrazně snížena. Když dosáhne voda úrovně pH 8, chlor dosáhne účinnosti pouze 30 procent, kterou má za normálních okolností při pH 7. Proto musí být množství chloru někdy až ztrojnásobeno, aby dosáhlo adekvátního výsledku, který opět výrazně zvyšuje narůstající množství kyseliny kyanurové. A tak stále dokola.

4. Problém vysoké teploty a víření vody ve vířivkách a swim spa

Chlor není velmi stabilní v teplé vodě. No a čím je voda teplejší, tím rychleji se množství chloru ve vodě ztratí. Vstupování vzduchu přes trysky také vede ke snižování množství chloru ve vodě. Takže chlor musíte opět přidávat.

5. Chlor a pokožka

Pokožka je jako houba, která skutečně snižuje hladinu chloru. Toto vede k ohromnému poklesu hladiny chloru ve vodě během používání. Je to také důvod, proč se mnoho lidí po použití vířivky sprchuje. Okamžitě se chtějí zbavit toho nepříjemného pachu chloru. Kůže je nasáklá chlorem, který má nepříjemné účinky. Kůže je lehce kyselá, její pH je 5,5. Tím narůstá účinnost chloru. Ten zabíjí bakterie v epidermis a také v hypodermis.

Bakterie ale hrají velmi důležitou roli pro kůži, jakožto největší vylučovací orgán našeho těla. Bez bakterií není možné další fungování. Když jsou tyto bakterie soustavně zabíjeny chlorem, někdy může dojít k zastavení jejich produkce. Výsledkem je vznik tzv. chlorové alergie, která způsobuje svědění, škrábání a skvrny na kůži. U většiny lidí se tato alergie projeví po 2 až 3 letech soustavného užívání chloru ve vířivce, swim spa či bazénu, a častého koupání v nich.

Značnou většinu takových problémů a nedostatků chlorové dezinfekce vody ve vířivkách, swim spa i bazénech s jistotou najdete u všech podobných doteď používaných dezinfekčních prostředků.

A teď se podívejme na to, jak tyto problémy a nedostatky chlorové dezinfekce vody ve vířivkách, swim spa a bazénech zvládá řešit bezchlorový přípravek SpaBalancer určený na dezifenkci a úpravu vody a vyrobený na bázi přírodních minerálů.

1. Nedostatečná oxidace

SpaBalancer nepracuje způsobem oxidace. SpaBalancer obalí cizí předměty přirozeným způsobem, a ty jsou následně z vody odfiltrovány mechanickou cestou.

2. Problém kyseliny kyanurové ve vířivkách, swim spa a bazénech

Když používáte SpaBalancer, tak tento problém ani neexistuje, protože tato kyselina není do vody přidávána.

3. Problém vysoké hladiny pH ve vířivkách, swim spa a bazénech

Úroveň pH vody není pro SpaBalancer důležitá. Dezinfekční proces obalování nečistot SpaBalancerem funguje v každé hladině pH.

4. Problém vysoké teploty a víření vody ve vířivkách a swim spa

Teplota vody pro SpaBalancer také není velkým problémem. SpaBalancer se nemění na plyn, ale působí při každé teplotě plnohodnotným účinkem.

5. SpaBalancer a pokožka

Systém práce prostředků SpaBalancer, tedy obalování bakterií a ostatních nečistot ve vodě, má takový efekt na kůži, který se týká pouze jejího povrchu a to tak, že se jí vlastně bakterie ani nečistoty nedotýkají přímo. Dermatologické testy prokázaly, že nikdo z testovaných subjektů neprojevoval žádné známky reakce. Dokonce se cítily lépe. Od té doby, co SpaBalancer odstraňoval minerály z vody, odstraňoval i povrchové napětí, a proto lidé vodu vnímali velmi měkce. Dokonce  lidé s neurodermatitidou mohou trávit čas ve vířivce a užívat si teplou koupel.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na +421 908 722 270 anebo na info@virivkysaunybazeny.sk!